Pražírna HENRI

Pražírna kávy HENRI byla v Olomouci - Holici založena již v roce 1991 jako jedna z prvních ryze rodinných pražíren po roce 1989. Od svého vzniku se soustředíme na pražení nejkvalitnějších káv pocházejících z vysokohorských plantáží zejména ze Střední a Jižní Ameriky, Indie a Indonésie.

Pytle s kávou u pražírny Vytváříme kávové kompozice podle vlastních receptur, které jsou směsí druhů Arabica a Robusta v poměru 80/20, směsí 100% Arabica, ale i jednodruhové kávy.

Čerstvě pražená kávová zrna V roce 2015 jsme pražení rozšířili o značku HENRI singleorigin, což zjednodušeně znamená káva jediného původu, tedy konkrétní země – oblasti – farmy – farmáře.

Pod touto naší novou prémiovou značkou můžete nacházet kávy, které osobně vybíráme a následně pražíme s cílem zprostředkovat Vám maximální chuťový požitek v šálku espressa. Pro bližší informace následujte odkaz singleorigin.cz.

Pražení na malé pražicce Díky tradičnímu pomalému způsobu pražení si káva HENRI zachovává své typické aroma a chuť.

Kávu pražíme klasicky v bubnových pražičkách od společnosti PROBAT a TOPER. Díky tradičnímu pomalému způsobu pražení si káva HENRI zachovává své typické aroma a chuť. Více o našich kávách naleznete v našem eshopu.

Za dobu svojí existence jsme získali četná ocenění:

ZLATÁ SALIMA 1997 pro HENRI Excellent

VÝROBEK OK2012 pro HENRI Brasil

VÝROBEK OK2016 pro směs HENRI Premium